Szczoteczka soniczna czy elektryczna

Mycie zębów to nieodłączny element naszego życia oraz fundament należytej higieny. Czynność tą możemy wykonywać za pomocą różnych narzędzie powszechnie dostępnych na rynku. Spośród ich wyróżniamy szczoteczki manualne oraz bardziej zaawansowane technologicznie elektryczne szczoteczki. Te z kolei dzielą się na dalsze odłamy. Ostatnimi czasy wzbudzają wiele kontrowersji i zaciekawienie nie tylko użytkowników ale i też naukowców. Za sprawą opatentowanych technologii, wykonują one w danym czasie, o wiele więcej ruchów czyszczących niż jego tradycyjne odpowiedniki, co nie pozostaje obojętne na efektywność mycia zębów. Ponad to posiadają one szereg przydatnych funkcji i programów, dzięki którym jakość i bezpieczeństwo mycia jamy ustnej sięga maksimum.

szczoteczka soniczna zęby
fot. pixabay.com

Czym różni się szczoteczka elektryczna od sonicznej?

To pytanie zadaje sobie większość osób, pragnących nabyć elektrycznie urządzenie służące do pielęgnacji jamy ustnej. Podczas wyboru szczoteczki do zębów z użyciem szczoteczki elektrycznej głowica wykonują ruchu na 3 sposoby: pulsacyjne, rotacyjne lub oscylacyjno-pulsacyjno-rotacyjne. Pulsacyjne ruchy polegają na dociskaniu do zębów głowicy, rotacyjne na poruszaniu się jej raz w lewo raz w prawo, a ostanie ruchy wykonywane są w płaszczyźnie góra-dół.

Szczoteczka elektryczna – szczoteczka rotacyjna

Mianem elektrycznych szczoteczek określa się grupę urządzeń, które zasilane są przez akumulator. Umożliwia on moc, który wprawia mechanizm główki szczoteczki bądź jej włosia. Taki rodzaj szczoteczek dzieli się w zależności od zastosowania w nich poszczególnych technologii i są to: szczoteczki rotacyjne, soniczne i ultradźwiękowe.

Pierwsze z nich charakteryzują się okrągłą czyszczącą główką. Po uruchomieniu wykonuje ona rotacyjne ruchu, które sprawiają że włosie końcówki, z duża intensywnością oczyszcza zęby. Tego rodzaju urządzenia najczęściej określane są mianem elektrycznych szczoteczek.

Szczoteczka soniczna – co to jest?

Innowacyjnym produktem, który jest silnym konkurentem poprzednika, to urządzenie w którym zastosowano technologię fal dźwiękowych. Mechanizm produktu generuje drgania dźwiękowe, dzięki któremu możliwy jest ruch wymiatający końcówki. Oszałamiająca liczba nawet 48 tysięcy ruchów na minutę, możliwa jest dzięki częstotliwości drgań szczoteczki na poziomie 62-96 tysięcy. Błyskawiczne ruchy wymiennej końcówki szczoteczki, wzorowa radzi sobie z usunięciem płytki nazębnej i uporczywych osadów. Drgania powodują, że w ustach powstaje mnóstwo malutkich pęcherzyków powietrza, co zwiększa penetracje ciężko dostępnych miejsc w buzi.

Szczoteczki elektryczne – dodatkowe funkcje
szczoteczka soniczna zęby
fot. pixabay.com

Szczoteczki elektryczne i soniczne posiadają liczne funkcje, dzięki którym możliwe jest jeszcze bardziej dokładne i efektywne mycie zębów. Dodatkowe opcje występujące w różnych rodzajach urządzeń są niemal takie same i polegają głównie na kontroli czasu szczotkowania, jego siły czy prowadzeniu statystyk częstotliwości mycia zębów. Dzieje się to przez wykorzystanie aplikacji, dostępnych na smartfony. Różne tryby pracy szczoteczek, umożliwiają na indywidualne dopasowanie do preferencji użytkownika.

Decydując się na zakup szczoteczki elektrycznej bądź sonicznej, należy zapoznać się z ich podstawowymi funkcjami i trybami pracy. Zarówno technologia rotacyjna jak i soniczna, posiadają dużą ilość zalet, jednak i też przeciwskazania, w przypadku różnych schorzeń jamy ustnej. Bez wątpienia każda szczoteczka zasilana przez akumulator zapewni o wiele szybsze i bardziej dokładne mycie jamy ustnej niż zwykła, manualna szczoteczka. Zminimalizuje to ryzyko pojawienia się stanów zapalnych dziąseł oraz próchnicy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here