Jakie słuchawki do 300 zł wybrać?

Bezprzewodowe słuchawki stają się powoli standardem, jeżeli chodzi o słuchanie muzyki, czy rozmowy telefoniczne bez konieczności trzymania telefonu w ręku. Dzięki nim możliwe jest chwilowe oderwanie i odrobina prywatności w każdym miejscu. Pozwolą na korzystanie z multimediów, jednocześnie nie przeszkadzając innym osobom w otoczeniu. Sprawdzą się również na siłowni, a plączące w kieszeni kable przejdą w zapomnienie. Sprawdź czym kierować się przy wyborze odpowiednich słuchawek bezprzewodowych.

Jakie słuchawki do 300 zł?

słuchawki bezprzewodowe ranking
fot. pixabay.com

Dobre słuchawki do 300 złotych powinny charakteryzować się doskonałą jakością brzmienia oraz komfortem przy ich używaniu. Równie ważne są parametry techniczne, które pozwolą na porównanie z innymi producentami.

Słuchawki bezprzewodowe charakteryzują się brakiem problematycznych kabli. Takie rozwiązanie to duża wygoda i komfort użytkowania. Pozwala np. na korzystanie z urządzenia dwóm osobom jednocześnie, zapewniając świetną zabawę.  Poniżej przedstawimy jakimi parametrami sugerować się przy wybieraniu słuchawek bezprzewodowych.

Jak dzielą się słuchawki bezprzewodowe ze względu na konstrukcję?

Douszne – mają małe rozmiary i są bardzo poręczne. Wyróżniają je wysoka jakość dźwięku i dobra izolacja szumów z zewnątrz.

Dokanałowe – różnią się od swoich poprzedników miejscem włożenia do ucha. Zamiast do małżowiny, wkładane są w głąb ucha – do jego kanału. Takie rozwiązanie o wiele lepiej tłumi dźwięk z zewnątrz.

Nauszne – to propozycja raczej dla tych, którzy chcą używać swoich słuchawek w domu. Przylegają do uszu, nie wchodząc do ich kanałów. Wyróżniamy słuchawki nauszne zamknięte, otwarte i półotwarte.

Transmisja bezprzewodowa:

Bluetooth – słuchawki bezprzewodowe do 300 złotych najczęściej parowane są z urządzeniami na podstawie tej technologii. Zasięg pracy może wynosić nawet do 10 metrów. Jest to popularna i sprawdzona metoda.

Wi-Fi – to działanie opierane jest o łączność internetową oraz wysyłaniu sygnału do słuchawek bezprzewodowych z nadajnika CAP.

Radiowa łączność – taki rodzaj połączenia gwarantuje zasięg nawet do 100 metrów.

Impedancja

To inaczej rezystancja lub opór. Symbol jej oznaczania to Ω. Jej wartość to zazwyczaj od 16 do 64. Im wyższa wartość tym więcej energii potrzeba dostarczyć, aby sprzęty uzyskał optymalny poziom głośności. Co to w praktyce oznacza? Po podłączeniu słuchawek do tego samego źródła dźwięku o małym natężeniu prądu, większa głośnością wykaże się model, który będzie posiadał niższą oporowość. Niska impedancja jednak charakteryzuje się wysokimi szumami.

Pasmo przenoszenia

To nic innego jak obsługiwane częstotliwości. W słuchawkach do 300 złotych, wartość ta powinna wynosić 16- 20 tys. Hz. Jest to wartość granicząca z tonami, które słyszy człowiek. Dolna granica będzie charakteryzowała się podbiciem basów, górna natomiast dobrze odwzorowaniem wysokich tonów. Należy jednak zwrócić uwagę, że niestety producenci nie mierzą pasma przenoszenia w sposób jednakowy. Jeżeli dany model jest cichy przy niskiej częstotliwości, może oznaczać to, że nie umożliwi nam usłyszenia akcentów najbardziej basowych.

Komfort użytkowania

słuchawki bezprzewodowe ranking
fot. pixabay.com

Ergonomia, możliwość dostosowania czy wygoda użytkowania to również bardzo ważna kwestia, przy wyborze słuchawek do 300 złotych. Optymalnie wybrany sprzęt, umożliwi nam na cieszenie się z dobrej jakości dźwięku przez długi czas bez odczucia dyskomfortu. Kupując słuchawki dokanałowe lub douszne, producenci zazwyczaj dodają do zestawu liczne wkładki lub haczyki w różnych rozmiarach. Istnieje więc możliwość dopasowania słuchawek idealnie do swojego ucha. Wybierając nauszne bezprzewodowe słuchawki należy zwrócić uwagę na regulację pałąka, co da możliwość regulacji urządzenia do naszej głowy.

Ostatnim kryterium, które powinniśmy wziąć pod uwagę jest oczywiście design, i wygląd słuchawek.

Jakie słuchawki do 300 złotych wybrać? Zalecane modele:

– Creative Outlier Gold,

– QCY T5 AWEI T19,

– Tronsmart Onyx Ace,

– Padmate Pamu Slide.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here