Jaki tablet warto kupić? Takie pytanie zadaje sobie każda osoba, pragnąca nabyć sprzęt za określoną ilość gotówki. Poniżej przedstawimy tablety z iPadOS, Androidem oraz Windowsem, które za sprawą różnej wydajności, funkcjonalności czy jakości wykonania trafią w gusta różnych użytkowników. To lista polecanych urządzeń, które pozwolą na oglądanie filmów, granie czy pracę.

Najlepsze tablety 2021

tablet 2021 ios windows
fot. pixabay.com

Jeżeli posiadasz określoną ilość gotówki, najlepszym wyborem, którego możesz dokonać jest zakup iPada pro. To sprzęt z górnej półki, który jest bardzo szybki i działa niezwykle płynnie. Jego prostota obsługi dodatkowo wpływa na komfort użytkowania. Dodatkowym atutem jest ciągłe wsparcie Apple tabletów, poprzez cykliczne aktualizacje i dedykowanemu systemowi, który stworzony został specjalnie z myślą o tych urządzeniach. Takimi możliwościami niestety nie może pochwalić się żaden inny producent.

Dlaczego warto kupić tablet?

Taki sprzęt to dobry wybór, gdy nie lubimy lub nie potrzebujemy większych urządzeń jak laptop. Tablety wielkości przeciętnej książki są w stanie zmieścić się wszędzie i są niezwykle poręczne. Mogą być również wykorzystywane jako uzupełnienie komputerów wszelkiej maści. Tablety z powodzeniem mogą zastąpić też większe urządzenia, za sprawą dedykowanych klawiatur. Po ich podłączeniu do sprzętu możemy z nich korzystać jak z laptopa. Dobrej jakości tablety z klawiaturą oferują firmy takie jak Apple, Huawei czy Samsung.

Tablety z wysokiej półki kupowane są często przez firmy, wymagające zintegrowanego systemu, który będzie posiadał kilkuletnie wsparcie techniczne i liczne aktualizacje. Będzie on również cechował się bezawaryjnością działania oraz kompatybilnością z potrzebnymi akcesoriami. Z tych względów, najlepszym rozwiązaniem są urządzenia z systemem iPadOS oraz Windows. Tablety z Androidem często za to wykorzystywane są do pracy np. na magazynach czy dla przedstawicieli handlowych.

Osoby kreatywne i twórcze równie często sięgają po tablety, szczególnie te wyposażone w specjalistyczne piórka. Dodatkowym atutem takich urządzeń jest funkcja rozszerzonej rzeczywistości (AR). Dzięki temu możliwe są szkice, notatki, projekty, tworzenie modeli 3D czy profesjonalna obróbka zdjęć.

Większych rozmiarów tablety będą również świetnym narzędziem do oglądania filmów podczas podróży. Wiele osób, wykorzystuje te urządzenia również do czytania ebooków czy grania w mniej wymagające rozgrywki. Co prawda tablet jest o wiele cięższy niż np. czytnik ebooków, jednak posiada o wiele więcej funkcji.

Tablety kupujemy również w ramach zaspokojenia potrzeb naszych pociech. Niezależnie czy kupujemy go na prezent czy dla rozrywki bądź w celach edukacyjnych powinniśmy dobrać go do potrzeb przyszłego użytkownika. Nie ma raczej sensu kupować dla młodego adepta sztuki elektronicznej iPada Pro lub Surface Pro.

Tablet z iPadOS, Androidem czy Windowsem?

To jaki system wybierzemy, w głównej mierze zależy od naszych preferencji i przyzwyczajeń. Dobrej jakości tablet z Windowsem, po podłączenie z klawiaturą może praktyczne niczym nie ustępować od zwykłego laptopa. Zazwyczaj można liczyć na techniczne wsparcie. To dobra wiadomość szczególnie dla firm.

Jeżeli jesteś grafikiem, fotografem, czy artystyczną duszą i oczekujesz szybkości i płynności działania to z pewnością Twojemu sercu bliższy będzie iPad. Posiadanie telefonu lub komputera firmy Apple może być kolejnym mocnym argumentem do zakupu urządzenia tej firmy. Komfort użytkowania jest w przypadku sprzętu giganta z Coupertino jest naprawdę duży, a dodatkowym smaczkiem jest wiele aplikacji i akcesoriów do wyboru. Cena za takie urządzenie wcale nie musi być wygórowana. Podstawowa wersja iPada to kosz rzędu 1600 złotych.

tablet 2021 ios windows
fot. pixabay.com

Jeżeli jesteś użytkownikiem Androida, to z pewnością łatwiej będzie Ci korzystać z urządzenia, które wspiera ekosystem Google. W tym wypadku możesz liczyć na bardzo niskie ceny, jednak pamiętaj że nie kupisz dobrego sprzętu za 300 złotych. Poza tym płynność działania, obsługa gestów i inne funkcje mogą być nieco gorsze niż w zamkniętym systemie iPadOS.

Jaki tablet kupić? Oto polecane modele:

Apple iPad Pro 12,9 cala (2020)

Apple iPad Air 10,5 cala (2019)

Samsung Galaxy Tab S6 10,5 cala

Microsoft Surface Pro 7 12,3 cala

Huawei MediaPad M6 10,8 cala

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here