Fani wszelakich rozgrywek znają na pewno oba urządzenia. PlayStation oraz Xbox, bo o nich mowa, stanowią sprzęt, który po podłączeniu z ekranem telewizora pomaga na zanurzenie się w otchłań fascynujących batalii w mgnieniu oka. Często jednak przed zakupem zastanawiamy się, co jest lepsze PS czy Xbox. Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczne i musimy wziąć pod uwagę kilka czynników.

W tym artykule, postaramy się rozwiać wątpliwości co do wyboru między tymi popularnymi modelami. Przedstawimy charakterystyczne cechy urządzeń, oraz przestawimy ich wady i zalety.

Dlaczego warto kupić PlayStation?

Konsola PlayStation na całym świecie znalazła już spore grono odbiorców. Nie jest to przypadek, mianowana jest jako najlepsza konsola do grania na świecie. Największym atutem tego urządzenia jest z pewnością ilość kompatybilnych gier. Niemal wszystkie hity ostatnich lat są dostępne na tą platformę. Wiele z nich to gry, dostępne tylko i wyłącznie na PS. Są to między innymi God of War, Horizon: Zero Dawn, Spider-Man, Gran Turismo Sport, Bloodborne.

Będąc użytkownikiem PS, masz gwarancje stałego kontaktu z najnowszymi produkcjami i pewność, że jakieś tytuły nie będą dla nas dostępne. Posiadając konsole firmy Sony, możemy być również na bieżąco z takimi nowinkami technologicznymi jak np. wirtualna rzeczywistość.

Mowa tutaj o VR PlayStation. Jest to coraz bardziej popularny zestaw do wirtualnej rzeczywistości z coraz szerszym wachlarzem kompatybilnych gier. Stwarza to możliwość nie tylko klasycznej rozgrywki, patrząc w ekran telewizora, lecz poczucia bycia w samym środku wydarzeń, czyli coś o czym każdy użytkownik takiego sprzętu marzy.

Zwykłe PlayStation vs wersja Pro

Gdy pragniemy wycisnąć ze sprzętu jak najwięcej i zależy nam na jak najlepszej oprawie wizualnej, wybieramy wersję PRO. Mocniejszy wariant konsoli został wyposażony w podzespoły, które umożliwiają cieszenie się z grafiki skalowanej do 8K i jeszcze płynniejszą animacją.

Dlaczego warto kupić Xbox?

konsola playstation xbox
fot. pixabay.com

No dobrze, przejdźmy teraz do odwiecznego konkurenta PS czyli Xbox. Co należy nadmienić na samym początku to fakt o wiele skromniejszej biblioteki gier. Nie oznacza to jednak, że kupując tę konsolę musimy zadowolić się kilkoma pozycjami i grać w nie cały czas. Wręcz przeciwnie. W tym przypadku również mamy sporo produkcji, udostępnionych tylko na wyłączność. Są to między innymi Forza Horizon 4, Gears 5 czy Sea of Thieves. Żadnej z tych pozycji nie dostaniemy na PS, lecz występują one w wersji na komputer.

Ciekawe programy i funkcje to coś, co może przekonać do zakupu Xbox’a. Spośród nich wymieniamy np. Xbox Play Anywhere, co pozwala na łączenie konsoli i komputera. Inne to np. wsteczna kompatybilność, która pozwala na uruchomienie starszych gier na nowszych wersjach konsoli czy Xbox Game Pass, dająca nieograniczony dostęp do ponad setki gier za 40 złotych miesięcznie.

Model podstawowy Xbox, może również działać jako odtwarzacz Ultra HD Blu-ray. Jeżeli szukamy wielofunkcyjnego urządzenia, które zapewni rozrywkę na wysokim poziomie, to jest to dla nas doskonała propozycja.

konsola playstation xbox
fot. pixabay.com

Xbox One S, Xbox One X czy Xbox X?

Tutaj podobnie jak w przypadku konkurenta. Wszystko zależy od sposobności naszego portfela oraz od tego czego oczekujemy od posiadanego sprzętu. Jeżeli jesteśmy w stanie dopłacić kilkaset złotych do wersji bardziej zaawansowanej, która będzie charakteryzowała się lepszą grafiką, to postawmy na droższy sprzęt. Użytkownicy modeli Xboxa z wyższej półki mogą liczyć na najlepszą oprawę wizualną na rynku – 4K, HDR i wysoka płynność.

Kwestia wyboru między tymi dwoma konsolami jest niezwykle ciężka. Poniżej podamy przykłady, dzięki którym łatwiej będzie dokonać właściwego wyboru.

Zalety PS:

– dostęp do najświeższych pozycji na rynku, wiele gier na wyłączność,

– możliwość wieloosobowej rozgrywki i pełne użytkowników serwery,

– możliwość dołączenia do zabawy w wirtualnej rzeczywistości.

Zalety Xbox:

–  obszerny katalog klasyków,

– najlepsza grafika na rynku,

– konsola i odtwarzacz Blu-ray w jednym.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here