Salon to zazwyczaj najbardziej reprezentacyjna część mieszkania. Z tego powodu wiele osób stawia na dość elegancki styl. W uzyskaniu wytwornego efektu mogą pomóc odpowiednie kafelki podłogowe. Co więcej, obecnie możesz liczyć na prawdziwe bogactwo wyboru, co na pewno pomoże ci w stworzeniu wymarzonej aranżacji. Sprawdź, jakie płytki będą strzałem w dziesiątkę w twoim salonie.

Płytki drewnopodobne

W większości polskich salonów na podłodze można znaleźć drewniane panele bądź parkiety. Ciekawą alternatywą dla naturalnego surowca mogą być płytki podłogowe, które imitują drewno. Jest to świetna opcja dla osób, które lubią czuć pod stopami przyjemny chłód kafelek. Ponadto ceramika nie wymaga zbytnio konserwacji i jest łatwa w czyszczeniu. Warto też zwrócić uwagę na dopasowanie odcienia płytek do drewnianych mebli.

Płytki imitujące marmur

Marmur kojarzy się z elegancją i luksusem, dlatego idealnie nadaje się na podłogę w salonie. Naturalny kamień jest jednak dość drogi i wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Nie bez powodu zatem płytki imitujące marmur szybko stały się sporym hitem. Za ich sukcesem stoją nie tylko ekskluzywny wygląd i ogromne podobieństwo do prawdziwego surowca, ale także łatwa pielęgnacja, przystępna cena i szeroki wybór kolorów.

Płytki typu szachownica

Czarno-biała szachownica na podłodze w salonie to od lat jedno z najpopularniejszych rozwiązań aranżacyjnych. Takie płytki ze sklepu Domus to niemal obowiązkowy element wnętrz urządzonych w stylu glamour. Ponadto na ten intrygujący motyw można śmiało postawić w przypadku salonów retro i klasycznych. Szachownica jest też dość wyrazistym wzorem, który może skutecznie odwrócić uwagę np. od niedociągnięć na ścianach.

Płytki w jodełkę

Klasyczna jodełka od lat nie wychodzi z mody. Obecnie jest dostępna nie tylko w wersji drewnianej, ale także może być ułożona z płytek ceramicznych. Kafelki są łatwiejsze w czyszczeniu i na dodatek można liczyć na prawdziwe bogactwo wyboru w kwestii kolorów. Choć jodełka na podłodze w salonie może być wykonana oczywiście z płytek drewnopodobnych, to warto też dać szansę np. ciemnej zieleni, bieli czy też szarościom.

Płytki lastryko

Lastryko wielu osobom przywodzi na myśl okres PRL-u, gdyż to właśnie w tym okresie można było często zobaczyć na podłogach charakterystyczną mozaikę z kolorowymi plamkami. Dziś nie trzeba jednak wylewać już na podłożu specjalnej mieszanki z wody, cementu, grysu oraz barwnika. Wystarczy sięgnąć natomiast po gotowe płytki ceramiczne imitujące lastryko, żeby uzyskać w salonie naprawdę stylowy efekt.

Płytki marokańskie

Płytki marokańskie są niebanalnymi mozaikami, których design z pewnością wprowadzi do salonu odrobinę orientalnej egzotyki. Jest to też świetny sposób na dodanie pomieszczeniu ciepła i przytulności. Ciekawą opcją może być ponadto umieszczenie marokańskich płytek np. jedynie pod stolikiem kawowym. Wyłożenie całej podłogi tak wzorzystymi kaflami mogłoby bowiem dać dość pstrokaty bądź wręcz nieco przytłaczający efekt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here