Wiele osób używa pojęć lampy awaryjne i lampy ewakuacyjne zamiennie, nie wiedząc, że są to różne rzeczy o różnych funkcjach. Na czym polegają różnice?

Różne funkcje

Oświetlenie awaryjne ma za zadanie podtrzymać oświetlenie w miejscu pracy w przypadku wystąpienia awarii oświetlenia głównego. Z kolei oświetlenie ewakuacyjne ma na celu oświetlenie drogi ewakuacyjnej lub tej prowadzącej do sprzętu przeciwpożarowego. Lampy awaryjne w obu przypadkach powinny być zasilane z różnych i niezależnych źródeł energii, by awaria jednego nie spowodowała całkowitego braku oświetlenia. Z tego powodu w lampach awaryjnych często montowane są dodatkowe akumulatory.

Różny czas pracy

Oświetlenie ewakuacyjne powinno wytrzymać co najmniej dwie godziny, awaryjne co najmniej jedna godzinę. Tylko dzięki zachowaniu tego minimum Lampy awaryjne mogą pełnić swoje funkcje, a pomoc w dopasowaniu lamp pod tym względem zapewnia hybryd.com.pl.

Kombinować samemu czy zlecić zaprojektowanie?

Wybór właściwych lamp awaryjnych i całego systemu oświetleniowego to wielkie wyzwanie – trzeba brać pod uwagę różne normy, przepisy, warunki techniczne itp. Jeśli nie zajmuje się tym zawodowo, to nie sposób zwrócić na wszystko uwagę i dobrze rozplanować – już same różnice między oświetleniem awaryjnym a ewakuacyjnym sprawiają problemy. Z tego powodu konieczne jest zlecenie projektowania innym podmiotom, które znają się na tym najlepiej. Należy do nich firma hybryd.com.pl, która dzięki swojemu 35-letniemu doświadczeniu potrafi doskonale dopasować lampy awaryjne do istniejących warunków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here