Lampy wprowadzają przytulny klimat do salonu. To właśnie światło sprawia, że pokój staje się nastrojowy i zachęca do odpoczynku. O czym należy pamiętać, wybierając lampy pokojowe?

Jak wybrać interesujący żyrandol?

Lampy pokojowe wiszące muszą pasować stylem do pomieszczenia, w którym mają się znaleźć.

Lampy wiszące metalowe świetnie będą wpisywały się w styl industrialny, drewniane żyrandole będą idealne, gdy w mieszkaniu panuje styl scandi. Do mieszkania w stylu loft można wybrać wyłącznie żarówkę. Warto zwrócić uwagę, by miała ona interesujący kształt, który będzie przyciągał wzrok.

Wybierając lampy wiszące warto pamiętać, że nie zawsze wystarczy jeden żyrandol. W długim pokoju dziennym można zamontować dwie lampy wiszące na krańcach pokoju. W salonie, w którym wydzielona jest jadalnia należy dodatkowo zamontować lampy nad stołem, których umieszczamy tyle, by stół był dobrze rozjaśniony.

Światło dekoracyjne

Lampy pokojowe wiszące pełnią funkcję użytkową. Muszą dobrze oświetlać pokój. Wprowadzają przytulny klimat do mieszkania.

Wybierając lampy do salonu, warto zdecydować się na kilka źródeł światła. Im więcej będzie punktów świetlnych, tym ciekawszy będzie salon.

Lampy pokojowe stołowe warto ustawić na stoliku kawowym, komodzie czy parapecie. Wybierając lampki na komodę warto pamiętać, że nie trzeba ustawiać ich symetrycznie po obu stronach szafki. Można wybrać dwie lampki, z których jedna będzie wyższa i ustawić je jedna za drugą.

Ciekawie będą wyglądały również lampki pokojowe stołowe o takich samych podstawach, ale różnych kloszach. Elegancko i zaskakująco.

Jesienią oraz zimą, gdy ilość światła drastycznie się zmniejsza, warto również oświetlić parapet. Lampka na parapecie będzie zdobiła nasze okno również z zewnątrz.

Kolejnym elementem dekoracyjnym salonu są lampy pokojowe stojące. Warto ustawić je w rogach pokoju, za fotelem wypoczynkowym czy sofą. Lampa pokojowa podłogowa będzie się również świetnie prezentowała, gdy postawimy ją przy komodzie.

Wybierając lampy do salonu warto zadbać, by było ich co najmniej kilka. Światło, które będzie padało z różnych części pokoju będzie przyjemnie rozjaśniało wieczorny mrok. Jest to bardzo ważne przede wszystkim jesienią i zimą, gdy dnia są szare i krótkie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here