Kawa to napój doskonale wszystkim znany i lubiany na całym świecie już od setek lat. W każdym mieście znaleźć można dziesiątki kawiarni, które oferują wiele różnych rodzajów kawowych napojów. Na wyposażeniu kawiarni nie może zabraknąć wielu rzeczy. Co jest najważniejsze?

Profesjonalny sprzęt do parzenia kawy

Zdecydowanie najważniejszym elementem wyposażenia każdej kawiarni jest sprzęt do parzenia kawy. W dzisiejszych czasach używa się przede wszystkim wysokiej jakości ekspresów ciśnieniowych. Różnorodność dostępnych na rynku modeli jest bardzo duża. Wiele z nich to urządzenia wielofunkcyjne, które nie tylko przygotowują klasyczne espresso, ale również mielą ziarna kawy i zapewniają możliwość dokładnej regulacji parametrów parzenia. Często jako uzupełnienie wyposażenia stosuje się również ekspresy przelewowe, które pozwalają na przygotowanie kawy znacznie mocniejszej, o głębszym, bardziej złożonym smaku.

Kubki papierowe i filiżanki – w czym podawać kawę?

Pozostaje jeszcze pytanie, w czym podawać kawę. Wszystko zależy od tego, czy będzie ona podawana na miejscu, czy na wynos. W przypadku kawy podawanej na miejscu w zasadzie wybór naczyń nie ma wielkiego znaczenia i powinny być one dostosowane tylko do rodzaju serwowanych kawowych napojów. Zupełnie inaczej jest w przypadku kawy na wynos – tutaj naczynia bardzo się pomiędzy sobą różnią. Kubek jednorazowy do kawy może być wykonany z różnych materiałów. Najpopularniejsze są Kubki papierowe, ale w handlu występują jeszcze plastikowe i styropianowe. Kubki do kawy na wynos mogą być też wyposażone w wieczko albo nie. To pierwsze rozwiązanie świetnie się sprawdza, się w przypadku osób, które kawę lubią pić w ruchu. Kubki papierowe są przy tym rozwiązaniem zdecydowanie najbardziej ekologicznym. Inne, używane w tym celu materiały rozkładają się długo i przyczyniają się do tworzenia trudnych do zagospodarowania śmieci. Kubek jednorazowy do kawy może mieć też różną wielkość. Do espresso stosuje się najczęściej kubki do kawy na wynos w najmniejszym rozmiarze. Najpopularniejsze są kubki średnie, do których spokojnie zmieści się standardowa porcja (około 200 ml) większości napojów kawowych. Warto w swojej kawiarni mieć również kubki w rozmiarze XL, które z całą pewnością zachwycą wszystkich tych, którzy lubią pić bardzo dużo kawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here