Może się złudnie wydawać, iż żylaki to głównie problem estetyczny. Niestety nie jest to zgodne z prawdą. Żylaki to schorzenie, które nieleczone może prowadzić do znacznie bardziej kłopotliwych a nawet niebezpiecznych powikłań. Wiedza na temat leczenia i profilaktyki tej choroby z pewnością jest przydatna.

Czym zajmuje się klinika flebologii?

Leczeniem chorób żył zajmuje się lekarz flebolog. Jest to specjalizacja od niedawna ciesząca się coraz większą popularnością. Wynika to ze smutnego faktu, iż z roku na rok więcej osób skarży się na dolegliwości związane stricte z układem żylnym. Wynika to z predyspozycji genetycznych, które mogą być pogłębiane przez siedzący tryb życia oraz inne choroby współistniejące. Jedną z takich chorób jest cukrzyca. Warto podkreślić, że żylaki są jednym z bardzo wielu kłopotów, których łatwiej jest się dorobić palaczom. A więc jest to jeden z mnóstwa powodów dla których warto zrezygnować z wątpliwej przyjemności puszczenia „dymka”.

Jak powstają żylaki?

Żyły dzielą się na powierzchowne, głębokie oraz przeszywające. Ich zadaniem jest doprowadzenie krwi do serca, które tę krew „przepuszcza” przez naczynia krwionośne wokół płuc a następnie przekazuje do innych partii organizmu za pomocą tętnic i naczyń włosowatych. Serce nie posiada wystarczającej mocy, aby przepompować krew przez cały organizm. Dlatego w żyłach istnieją zastawki, które umożliwiają przepływ cieczy tylko w jednym kierunku: do serca. Niestety, siedzący tryb życia i inne, wyżej wspomniane czynniki, mogą prowadzić do nadmiernego wzrostu ciśnienia w żyłach. To zaś może skutkować uszkodzeniem zastawek. W takim przypadku lekarz od żylaków niestety będzie miał zadanie do wykonania, a Klinika flebologii jest miejscem w którym można go znaleźć. W pierwszej kolejności pojawiają się malutkie pajączki. Nie są one jeszcze groźne oraz nie prowadzą od powikłań. Choroby żył rozwijają się latami. Dlatego należy podjąć działania odpowiednio szybko.

Flebolog Warszawa

Jeszcze całkiem niedawno leczenie chorób żył wiązało się z dosyć mocno inwazyjnym zabiegiem, który mógł powodować dolegliwości bezpośrednio po jego wykonaniu. Obecnie lekarz od żylaków ma znacznie większą paletę możliwych rozwiązań. Funkcjonuje sporo klinik z dużym doświadczeniem i dobrym sprzętem, w których pracujący personel potrafi skutecznie rozwiązać problem żylaków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here