Cynamon to, jak wiemy, niezwykła przyprawa kuchenna o bardzo charakterystycznym aromacie, którą otrzymuje się z wysuszonej kory cynamonowca. Cynamon a odchudzanie – co natomiast wiemy w tej kwestii? Czy przyprawa pomoże nam w pozbyciu się brzydkiej tkanki tłuszczowej?

Konieczni sprawdźmy, czy mamy go w kuchni na półeczce. Koniecznie. Nie tylko wartości aromatyczne są ważne. Smak smakiem, ale cynamon, ma też wiele innych zalet. Mowa o tych czysto, typowo zdrowotnych. Pomoże więc na przykład w łagodzeniu bólu brzucha oraz przy leczeniu przeziębienia. To jeszcze nie wszystko. Przyniesie ulgę bolącym zębom – co potwierdzi wielu ludzi. Do tego korzystnie wpłynie na skórę trądzikową oraz podleczy impotencję panów. Jako dobre źródło manganu, wapnia oraz żelaza doda witalności, odpowiedniej dawki energii. Będzie regulować także poziom cukru we krwi i obniży poziom bardzo złego cholesterolu. Co więcej, pojawiają się informacje, że cynamon jest także naturalnym spalaczem tłuszczu. Zapobiega rozwojowi insulinoodporności, przypadłości towarzyszącej otyłości. Wysoka zawartość tłuszczu w naszym organizmie utrudnia bowiem działanie insuliny.

Cynamon jest więc niezwykły – sprawia, że energia z pożywienia w prostszy sposób trafia razem z insuliną do komórek. No i wspomaga oczywiście trawienie – przede wszystkim rozkład cukrów oraz znacznie usprawnia organu odpowiedzialnego za odchudzanie, czyli trzustki. Dlatego cynamon dodawajmy do kawy, albo do miodu. Fajne bardzo i pomocne jest również połączenie cynamonu z wodą, dzięki temu hamowany jest apetyt na słodycze. Z kolei cynamon z wodą i dodatkowo wymieszany z miodem (proporcja 2:1) to już murowany hit! Nie dość, że pomoże bez żadnego problemu ugasić pragnienie, to jeszcze – uwaga! – dobrze zlikwiduje tłuszcz, które zbiera się w okolicach naszego brzucha.

Pamiętajmy jednak, że taką niezwykłą miksturę należy pić tylko dwa razy dziennie – najpierw wcześnie rano, a później tuż przed snem. I oczywiście, aby ona nie straciła swojej magicznej mocy, trzeba ją przechowywać szczelnie w lodówce. Warto jednak jeszcze o czymś wiedzieć i pamiętać. Cynamon nie jest przeznaczony dla wszystkich ludzi! Absolutnie nie mogą go używać i spożywać osoby, które mają na przykład wrzody układu pokarmowego i skłonność do częstych krwotoków; a także kobiety w zaawansowanej ciąży, bowiem nadmiar cynamonu może niestety przyczynić się do przedwczesnego porodu. Trzecią grupą ryzyka są alergicy, bo przyprawa to to bardzo silny alergen. Summa summarum cynamon to bardzo dobry wybór w kuracji odchudzającej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here