Jeśli jest się posiadaczem balkonu albo tarasu, ma się ogromne szczęście. Nawet przy braku ogrodu taki mały kawałek podłogi może się stać miejscem do spędzania miłych chwil.

Czy warto zagospodarować balkon czy taras?

Nie ma przyjemniejszego miejsca w blokowisku, niż zadbany balkon. Odpowiednio zaaranżowany może stać się azylem, miejscem do wytchnienia na dworze. W zależności od tego, czy taras lub balkon jest na odkrytym powietrzy czy zabudowany – trzeba zadbać o podłoże. Wielu posiadaczy niewielkich balkonów używa czegoś prostego, jak wykładzina na balkon. Wzorzysta z pcv pomoże zachować czystość, ale nie stworzy miłej atmosfery. Wykładziny zewnętrzne na balkon powinny być trwałe i wytrzymywać w zmiennym polskim klimacie. Najbardziej popularne wykładziny na balkon to te, imitujące zieloną murawę. Obecnie to nie kiepskiej jakości kawałki podgumowanej wykładziny w sztucznie zielonym kolorze. Sklepy oferują nowoczesne technologie, gdzie wykładziny są przepuszczalne i do złudzenia przypominają zieloną strzyżona murawę. Wykładzina na balkon musi być jednocześnie funkcjonalna, piękna i łatwa w czyszczeniu. Wykładziny zewnętrzne na balkon dobrze jest demontować łatwo i szybko i zakładać znowu w sezonie. Takie rozwiązania są bardzo popularne.

Jak udekorować podłogi tarasowe?

Tarasy, czyli większe balkony, często będące przedłużeniem pokoju na parterze, powinny przypominać sam pokój. Wykładzina na taras musi współgrać z tą w salonie z którego wychodzi się na taras. Jeśli podłogi w mieszkaniu są drewniane, łatwo znaleźć obecnie wykładziny na taras, które nawiązują kolorystycznie do motywu podłogi. Niektóre są wręcz imitacją wzorów z mieszkania. Czasem jednak taras wymaga szczególnie mocnej wykładziny, gdy na przykład mieszkają na nim zwierzęta. Wnoszony piach, błoto czy śnieg trzeba często usuwać. Wtedy idealnie sprawdza się wykładzina na taras perforowana i ażurowa. Za pomocą wody z węża można szybko uporać się z nieczystościami a taras wygląda jak nowy.

W zależności od posiadanego balkonu i tarasu, jego wymiarów i materiału z jakiego jest wykonany – należy dobrać właściwą wykładzinę. Najważniejsze, aby lubić miejsce ozdobione dobrze dobraną wykładziną, gdzie chętnie wypije się poranną kawę, czy spędzi czas z przyjaciółmi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here