Na zakup alkomatu do codziennego użytku decyduje się coraz większa liczba osób. Wszystko dlatego, że są to urządzenia, które okazują się nieocenione w sytuacji, kiedy w jakiś czas po zakrapianej imprezie chce się wsiąść za kółko. Z racji tego, że jazda na podwójnym gazie wiąże się ze sporymi konsekwencjami, warto postawić na alkomat, który da sprawdzone i rzetelne pomiary.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie alkomatów?

Alkomat z atestem to urządzenie, które powinno być sprawne i bezawaryjne. Dlatego warto zdecydować się wyłącznie na alkomaty pochodzące od producentów obecnych na rynku od dłuższego czasu. Urządzenie wiodącej firmy z pewnością będzie sprawowało się o wiele lepiej, niż to pochodzące od nieznanego, chińskiego producenta. Podrobione alkomaty elektrochemiczne są obecnie na rynku prawdziwą plagą i trzeba posiadać umiejętności, by odróżnić je od oryginalnych produktów.

Warto zwrócić uwagę na to, czy sklep, w którym kupuje się alkomat, dokonuje jego kalibracji. Jest to bardzo ważne, ponieważ urządzenie niepoddane temu procesowi, może dawać zakłamane wyniki. Dlatego też kupowanie alkomatów w supermarkecie zwyczajnie mija się z celem – z racji tego, że i tak trzeba ponieść dodatkową opłatę za ich kalibrację.

Nawet najlepsze alkomaty powinny być kalibrowane przynajmniej raz do roku lub co określoną liczbę pomiarów. Dlatego warto wybrać punkt sprzedaży, który posiada serwis zapewniający wszelkie niezbędne usługi.

Alkomaty elektrochemiczne

Na rynku kupić można kilka rodzajów alkomatów. Ostatnimi czasy coraz popularniejsze stają się Alkomaty elektrochemiczne, które cieszą się dużą dokładnością pomiarów oraz niską częstotliwością konieczności wykonywania kalibracji. Kalibracja alkomatu elektrochemicznego wymagana jest z reguły co 12 miesięcy, bądź też co 500 wykonanych pomiarów. W starego typu alkomatach tolerancja błędu bardzo często sięga nawet 20% – co przecież może być przyczyną bardzo poważnych problemów na drodze. Osoby, którym zależy więc na dokładnym pomiarze, powinny decydować się na alkomaty elektrochemiczne. Są one wykonane w nowej technologii, gwarantującej powtarzalność i dokładność.

Podsumowując, wszystkie osoby, którym zależy na bezpieczeństwie na drodze po spożyciu napojów wyskokowych, powinny zaopatrzyć się w osobisty alkomat. Tego typu urządzenie można kupić nawet przy kasie na stacji benzynowej – jednak zdecydowanie nie warto tego robić. Są to kiepskiej jakości alkomaty, które znacznie potrafią przekłamywać prawdę i w przypadku kontroli policyjnej – przysporzyć sporych kłopotów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here