Prace plastyczne są nieodłączną częścią zajęć dla przedszkolaków. Uczą nie tylko kreatywności, lecz pozwalają na odprężenie i skupienie się na zadaniu. Nie jest to tylko zabawa indywidualna, ponieważ przygotowanie pracy często wiąże się z koniecznością współpracy z innymi dziećmi, porównania tego co udało mi się zrobić z tym, co zrobili rówieśnicy. Zabawy plastyczne wpływają na rozwój psychomotoryczny dziecka, które uczy się radzić sobie z wycinaniem, przyklejaniem i zestawianiem małych elementów na swoim dziele.

Bogactwo artykułów papierniczych sprawia, że prace plastyczne nigdy się dzieciom nie nudzą. Z tych samych papierów kolorowych, modelin i barwnych patyczków mogą powstać niesamowite tematyczne prace. Szczególnymi artykułami, które pozwalają pobudzić kreatywność i wykazać się dzieciom, są przedmioty do ozdabiania. Drewniane zawieszki (sówki), doniczki ceramiczne czy tekturowe dinozaury łatwo pociągnąć kolorową farbą, by ożywiły się i stały się oryginalną ozdobą, którą można zabrać do domu. Wiele frajdy sprawią nowe techniki pracy jak np. malowanie rękami przy użyciu farb do malowania palcami, które pobudzą aktywność ruchową i udoskonalą sprawności manualne dziecka. Na MojeBambino.pl, znajdziesz szeroki wybór materiałów i artykułów plastycznych dla dzieci, które rozwiną jego wyobraźnię!

Okazje do tworzenia – DIY z dziećmi

Różnorodne okazje, takie jak dzień Babci i Dziadka czy święta wielkanocne są inspiracją do przygotowania wspaniałych prac tematycznych. Pomocne do tego będą kolorowe arkusze oraz koraliki-pomponiki, z których powstaną laurki. Wykorzystując dziurkacze o różnych kształtach i kółka do origami stworzymy oryginalne portrety naszych dziadków i babć, które wywołają uśmiech na ich twarzach. Na święto mamy możemy stworzyć koralikową biżuterię lub zawieszki z włóczek i wstążeczek. Boże Narodzenie nie może obejść się bez wspaniałych zimowych motywów, które dzieci z łatwością przygotują wykorzystując cekiny świąteczne, kleje z brokatem i tasiemki ozdobne. Pingwin z doniczki? – to jest możliwe! Wystarczy tylko odrobina wyobraźni i dużo czarnej farby. A może choinka, która cieszy oko własnoręcznie zrobionymi ozdobami z filcowych kształtów? Z tego ucieszy się każdy maluch.

Dzieci, które nie lubią zbyt długo zajmować się pracami plastycznymi i wymyślać nowych rzeczy, mogą korzystać z istniejących już wzorów na laurki lub wycinanych zwierzątek. Pomocne do tego będą gotowe elementy, które w łatwy sposób można połączyć np. talerzyki papierowe z których łatwo powstaną bajkowe postaci, filcowe arkusze do tworzenia tematycznych ozdób świątecznych czy barwne koraliki, które ozdobią różne wycinanki.

Gotowe zestawy plastyczne dla dzieci

Na stronie MojeBambino.pl, polecamy wybór gotowych zestawów plastycznych i innych artykułów, które uatrakcyjnią prace dzieci, a jednocześnie zapewnią im dostęp do jednakowych akcesoriów. Elementy wchodzące w skład pakietu zostały opracowane tak, by służyły one całej grupie. Wysokiej jakości materiały ułatwiają pracę dzieciom, jak również pozwalają zaoszczędzić czas i pieniądze. Oprócz zestawów podstawowych zawierających najważniejsze akcesoria do malowania i rysowania, przygotowaliśmy również pakiety kreatywne, w skład których wchodzą materiały do tworzenia ozdób czy laurek. Zestawy uzupełniające zawierające m.in. dziurkacze, pompony czy piórka sprawią, że zabawa stanie się jeszcze bardziej różnorodna. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą artykułów papierniczych, które będą stanowić pełną wyprawkę dla kreatywnych przedszkolaków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here