Zegarki zaliczają się do akcesoriów, które cieszą się bardzo duża popularnością. Stanowią nie tylko urządzenie do odczytu godziny i daty. Obecnie służą one do o wielu innych czynności, a ich podstawową funkcjonalność jest tylko miłym dodatkiem. Towarzyszą nam w codziennym życiu, umożliwiają nam dokonywanie płatności podczas zakupów, śledzą nasze postępy w aktywnościach, oraz przypominają o ważnych kwestiach. Fanom aktywności oraz mobilnych gadżetów podpowiadamy jaki smartwatch wybrać.

Nowoczesnych zegarków na rynku jest bardzo dużo, lecz niewiele jest tych, którymi warto się zainteresować. Minimalny sensowny pułap cenowy, aby cieszyć się dobrej jakości zegarkiem to ok. 500 złotych. Wtedy mamy pewność, że sprzęt który kupimy będzie służył nam przez długi czas i zapewne będzie posiadał wszystkie funkcję, których oczekujemy. Zegarki cechujące się niższą ceną, często wykonane są z gorszej jakości materiału, ich funkcje są ograniczone i możemy do końca nie być zadowoleni z takiego zakupu. O wiele rozsądniejszą opcją w tym wypadku jest zdecydowanie się na opaskę fitness. Takie rozwiązanie proponuje firma Xiaomi w bardzo przystępnej cenie.

Jaki smartwatch w 2021 wybrać?

smartwatch zegarek 2021
fot. pixabay.com

Wybór odpowiedniego zegarka jest w dużej mierze uzależniony od tego na jakich funkcjach zegarka nam zależy, oraz z jakiego smartfona korzystamy. Jeżeli jest to iPhone, to w zdecydowanej większości przypadków, najlepszy wybór będzie model Apple Watch, niezależnie której generacji.

Pozostałe zegarki będą potrafiły współpracować co prawda z takim smartfonem, jednak ograniczenia, które narzuca firma Apple, spowoduje że będziemy mieli ograniczone funkcje, jak np. brak możliwości odpisywania na wiadomości.

Inaczej wygląda sprawa, gdy wybieramy sportowy zegarek. Wtedy ograniczenie systemu iOS nie jest odczuwalne i nie musimy martwić się o posiadany model telefonu.

Polecane smartwatche sportowe

Spośród godnych uwagi zegarków, możemy wyróżnić Fitbita, który kosztuje poniżej 600 złotych. Cechuje się długą pracą na jednym ładowaniu (ok. 4 dni) i zapewnia możliwość korzystania z wielu funkcji, co powinno spełnić oczekiwania nawet bardzo wymagających użytkowników.

Spośród ciekawych cech, którymi się wyróżnia to śledzenie cyklu menstruacyjnego u kobiet, monitorowanie tętna i 15 typów aktywności. Integruje się poprzez dedykowaną aplikację. W przypadku chęci zmiany na nowszy model, wszelkie dane zostają zachowane.

Fitbit Versa Lite cechuje się jednak średnią jakością wykonania. Jeżeli nam to nie przeszkadza, śmiało możemy pokusić się o jego zakup. Jeżeli tak, możemy sięgnąć po jego młodszego brata – Fitbita Versa 2, który charakteryzuje się lepszym designem.

Droższym rozwiązaniem jest Garmin Forerunner 45. Marka ta słynie z tworzenia super jakości zegarków sportowych, które używane są przez fanów aktywności na całym świecie. Z całego serca polecamy ten wybór.

Polecane smartwatche do użytku codziennego

Najbardziej budżetową wersją zegarka, którą naszym zdaniem warto się zainteresować jest Huawei Watch GT. Jest to urządzenie, które na chwile obecną kupimy za ok 500 złotych. Posiada on mnóstwo funkcji, zarówno sportowych, jak i tych, które zastąpią nam w pewnym zakresie telefon.

Najlepszym smartwatchem, który możemy zakupić do użytku z Androidem jest Samsung Galaxy Watch.

Są to multimedialne kombajny, które nie ustępują zegarkom firmy Apple. Cechują się szeregiem przydatnych funkcji, a ich działanie jest płynne i bezawaryjne. Również w przypadku zastosowań sportowych, możemy liczyć na dokładne wyniki pomiaru tętna czy wykonywanych aktywności fizycznych.

Zakup smartwatch’a to także idealny pomysł na prezent dla dziewczyny czy prezent dla chłopaka.

Poniżej przedstawiamy najlepsze modele smartwatchy w zależności od ceny.

smartwatch zegarek 2021
fot. pixabay.com

 

Do 700 zł:

 • Garmin Forerunner 45
 • Huawei Watch GT
 • Fitbit Versa Lite

Do 1000 zł:

 • Samsung Galaxy Watch
 • Samsung Galaxy Watch Active
 • Huawei Watch GT2

Do 1500 zł:

 • Apple Watch Series 3 (lub Series 4, jeśli trafi się na promocji)
 • Garmin Vivoactive 4
 • Samsung Galaxy Watch Active 2
 • Powyżej 2000 zł:
 • Garmin Fenix 6
 • Apple Watch Series 5

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here