Smartwatch to urządzenie, które nie tylko może gościć na ręce starszych osób. To sprzęt, który będzie idealnym rozwiązaniem dla dzieci, które pragną zabawy, rozrywki i posiadać nowoczesny gadżet jak ich rodzice. Z kolei dla opiekunów, będzie to świetna opcja, aby móc śledzić i czuwać nad bezpieczeństwem swojej pociechy, za sprawą wbudowanego GPS. Poniżej podpowiemy, jakimi modelami smartwatchy dla dziecka warto się zainteresować.

Smartwatch dla dziecka – czy to dobry pomysł?

Zanim przejdziemy do rozważań na temat odpowiedniego zegarka elektronicznego dla malucha, warto zastanowić się nad sensem takiej inwestycji. Taki gadżet bez wątpienia może rozpraszać dziecko podczas nauki, a dodatkowe funkcję jak płatności zbliżeniowe mogą się nie przydać. Z drugiej strony jednak, specyfikacja tego typu urządzeń nieco różni się od zegarków dla dorosłych i mamy tu do dyspozycji wiele pomocnych dla dziecka funkcji.

smartwatch dziecko zegarek
fot. pixabay.com

Smartwatch dla dziecka to przede wszystkim zegarek dla malucha oraz GPS dla rodzica. Przeważnie ich funkcje są okrojone w porównaniu do standardowych wersji, należy jednak zwrócić uwagę na to, że jest to bardzo przystępny sposób kontrolowania dziecka i możliwość ustalenia jego położenia. Bardzo przydatną opcją jest również przycisk SOS, po którego naciśnięciu nawiązuje się połączenie z zaufaną osobom, którą może być rodzić lub opiekun, gdy dziecko poczuje się zagrożone.

Ranking smartwatchy dla dzieci

smartwatch dziecko zegarek
fot. pixabay.com

Wybór dziecięcych smartwatchy jest obecnie ogromny. Poniżej przedstawiamy kilka modeli, którymi naszym zdaniem warto się zainteresować.

ART AW-K01B ok. 80 zł

Jeżeli szukamy budżetowych rozwiązań, które zbytnio nie obciążą naszego portfela to propozycja właśnie dla nas. Jest to bardzo prosty w obsłudze i intuicyjny smartwatch. Ekran o przekątnej 0,9 cala wyświetla aktualną godzinę, informację o stanie baterii czy liczbę przebytych kroków. Dla rodziców dobrą informacją jest wbudowany moduł GPS, pozwalający szybko określić lokalizację dziecka. Ciekawymi funkcjami są monitorowanie snu, podsłuch oraz budzik. Przy próbie zdjęcia z ręki urządzenia, rodzic zostanie o tym poinformowany. Istnieje również możliwość podpięcia karty SIM.

VTech Kidizoom DX ok. 250 zł

Nowoczesne wzornictwo i ciekawy desing to nie jedyne zalety tego urządzenia, które zostało stworzone z myślą o dzieciach w wieku między 5 a 12 rokiem życia. Smartwatch ten, to istny kombajn multimedialny. Mamy tu do wyboru 50 tarcz cyfrowych lub analogowych. Pięć wbudowanych edukacyjnych gier, umili czas naszemu dziecku, a aparat pozwoli na wykonanie zdjęć i przechowywanie ich w pamięci zegarka. Spośród innych funkcji możemy wymienić np. dyktafon.

Garett Kids 5 ok. 300 zł

Garett to firma, która wyspecjalizowała się w produkcji zegarków elektronicznych dla dzieci. Kids 5 to model oferujący ekran 1,2 cala. Co najważniejsze mamy tutaj do dyspozycji wbudowany moduł GPS oraz wspomniany wyżej przycisk SOS, co umożliwia kontakt w razie zagrożenia z zaufaną osobą w ułamku sekundy. Możemy tutaj włożyć kartę sim, dzięki czemu możliwe jest wykonanie połączenia telefonicznego, jak z telefonu. Występuje w 3 wersjach kolorystycznych.

Kiano Motus Watchy Teddy ok 200 zł

Firma Kiano proponuje zegarek, który jak deklaruje producent, jest bardzo wytrzymały za sprawą szkła 2,5 D z zaokrąglonymi rogami. Standardowo mamy tutaj do dyspozycji moduł GPS oraz LBS czy AGPS. Dzięki temu, określenie lokalizacji posiadacza urządzenia jest niezwykle precyzyjne. Dedykowana aplikacja MotusTracker umożliwia śledzenie dziecka oraz wyznaczenie mu bezpiecznej strefy, po której przekroczeniu rodzic otrzyma powiadomienie na telefon. Poza wytrzymałością, smartwatch cechuje się wodoodpornością potwierdzoną certyfikatem IP67.

Kruger&Matz SmartKid

To następna propozycja wodoszczelnego smartwatcha dla dziecka. Kolorowa obudowa nawiązuje do dziecięcej niewinności. Mamy do dyspozycji tutaj ekran o przekątnej 1,44 cala, który wyświetli nam wszystkie niezbędne informacje. Lokalizacja, dzięki modułowi GPS jest określana na bieżąco, co z pewnością uspokoi rodziców. Funkcja SOS oraz możliwość wysyłania krótkich wiadomości głosowych za pomocą opcji WeChat znacznie wpływa na bezpieczeństwo dziecka, które nosi ten smartwatch. To bardzo ciekawy i przystępny cenowo zegarek z wieloma funkcjami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here