Noc Downhill
Ciekawy świata Video

Downhill… gdy zapadnie zmrok!

Autor dnia :-)

Noc Downhill

Zdarza się… a mi, to już szczególnie często, że człowiek zbiera się i zbiera do wyjazdu, a czas ucieka. Jak to w tym okresie bywa, dzień jest krótki. Bardzo krótki. Jeżeli wyjdzie się na miasto o 14tej, to można być pewnym, że lada moment ściemni się. Godzinę później zapadnie półmrok, a o 16tej, zapłoną latarnie, bo dookoła będzie już ciemno jak… No, bardzo ciemno.

I tak. Tego konkretnego dnia zbierałem się wyjątkowo długo. Cały czas o czymś zapominałem. A to aparat schować. A to dokumenty wziąć. Kamerę. Wodę. Coś do pochrupania po drodze… Buty, kurtka. Wszystko na sobie, a tu nagle do ubikacji się człowiekowi chce. Coraz bardziej… A droga całkiem, całkiem daleka i bez gwarancji toalety na miejscu. W zasadzie, to z pełną świadomością braku takowej. No i jak tu sobie odmówić?

Końcem końców, wyruszyliśmy późnym popołudniem. A tuż przed samym wyjazdem zadzwoniła znajoma i mówi:
Gdzie jedziecie? – pyta.
Downhill, chcemy zobaczyć ruiny pewnego zamku… Chociaż w zasadzie to pałac ze świątynią, tuż nad oceanem.
Wiem. Byłam tam. Zanim dojedziecie, będzie ciemno!
Wiem, wiem – odpowiadam. – Może uda się coś jeszcze zobaczyć.
Ale… – słyszę jej niepewny głos. – Przecież tam straszy

No i macie. Nie wierzę za bardzo w duchy, ale wierzę w miejsca, które mogą przestraszyć. Głównie dlatego, że mają ten swój klimat… Czy Downhill ma w sobie coś takiego? Sami zobaczcie 😉

TAGI
PODOBNE WPISY
  • Justyna Abramek

    Marcin już pod koniec byłeś jakiś niemrawy, jakbyś ducha spotkał….

  • Justyna Abramek

    klimatycznie

MARCIN KOWAL
Derry, NI

O Marcinie można powiedzieć, że wszędzie go pełno, nawet na zdjęciach... A może, zwłaszcza na zdjęciach. Z pewnością pisze ciekawie i na temat. Filmy kręci amatorsko, co widać i słychać. W każdą dziurę zajrzy, o wszystko zapyta. Nawet o to, o co pytać nie wypada. Ma swoiste poczucie humoru, co niewątpliwie rzuca się w oczy. Cóż, jest osobą ciekawą świata, to pewne. Ale jak bardzo? Może lepiej będzie, jak każdy przekona się sam.

Close